Dėmesys

DemesysDėmesys – psichinės veiklos nukreipimas ir jos sutelktumas ties tam tikrais objektais.

Dėmesio svarba pokeryje.

Valdyti dėmesį pokeryje yra labai svarbu, nes dažnai tu privalai apdoroti labai didelius kiekius informacijos ir priimti tai situacijai geriausią sprendimą per labai trumpą laiko tarpą,  todėl būtina mokėti koncentruotis, stebėti stalą, oponentus, keičiantis aplinkybėms svarbu mokėti greitai permesti dėmesį (pvz., nuo sudėtingos praėjusios rankos į dabar esančią), gebėti skaidyti dėmesį žaidžiant daug stalų, išlaikyti sąmoningumą ir susidomėjimą žaidžiant ilgus, kartais keletą valandų besitęsiančius turnyrus. Ar dar reikia tęsti apie dėmesio svarbą pokeryje… ?

Automatiniai ėjimai.

Automatiniai ėjimai mums padeda sutaupyti labai daug laiko ir energijos ir daugumoje atvejų jie yra labai naudingi (pvz. įjungiant šviesą tu nesutelki viso dėmesio į jungiklį,  į procesą, tiesiog automatiškai paspaudi net negalvodamas, tu jau milijoną kartų atlikai šitą veiksmą ir priėjęs kitą jungiklį tikrai nepradėsi galvoti kaip čia geriau jį paspausti?? gal kita ranka? Veiksmas toks jau įprastas, kad atliekamas visiškai automatiškai). Žodžiu, daugelyje situacijų automatiniai veiksmai tarnauja labai naudingai ;). Tačiau pokeryje kiekviena ranka, kiekviena situacija būna vis kitokia, todėl derėtų kiekvieną situaciją spręsti sąmoningai ir apgalvotai, t. y. skirti dėmesį, o ne daryti automatinį ėjimą.

Pvz., dažnai mano sutinkama klaida tiek pas naujokus, tiek pas pažengusius, jeigu jie yra pre flop agresoriai, tai po flopo jie atlieka automatiškai tęstinį statymą, užmiršdami visas kitas aplinkybes, sakykim, kad visiškai misino flopą ir yra prieš 3 oponentus. Blogiausia šitoje situacijoje yra ne tai, kad žaidėjas atlieka negerą sprendimą, o kad žaidėjas, atlikdamas automatinį ėjimą, visiškai nesimoko!!!

Vienas paprasčiausių ir efektyviausių mokymosi metodų yra galvoti apie esamą situaciją kuo plačiau ir kuo giliau dabar ir tos pačios situacijos pilna analizė po sesijos ar tiesiog po tam tikro laiko tarpo.

Tilt.

„Tiltinimas“ yra savotiška dėmesio forma, tik tas dėmesys nesąmoningai nukreipiamas ne į tą dalyką kur mums reikia, pradedama galvoji kaip atsilošti, kaip mums nesiseka, kokie kvaili oponentai ar pan., vietoje to, kad galvotume, koks sprendimas duotų mums daugiausia naudos ar kaip galėtume išnaudoti šitą oponento silpnybę.

Bendri patarimai.

Kai žaidi pokerį, žaisti pokerį, o ne žiūrėti filmus, skaityti Delfi ar atrašinėti meilus.

Stengtis žaidimo metu visą dėmesį skirti žaidimui, ne tik stebėti, bet ir galvoti apie pokerį, o ne apie kitus darbus ar problemas.

Demesio koncentravimas

Kuo mes daugiau žaidžiame stalų, tuo mes mažiau turime laiko priimti sprendimą, tuo mūsų dėmesys turi būti aštresnis, kad iškart pastebėtume ir apdorotume visą reikiamą informaciją ir padarytume išvadas. Dažna klaida, kurią daro pradedantys daug žaisti žaidėjai – jie pasileidžia tiek stalų, kad net neužtenka laiko surinkti būtiniausiai informacijai, pvz., kiek turiu BB, ar negresia „nublindinimas“? Kiek BB  turi oponentai, esantys man po kaire? [Situacija is SnG Turbo]. Tokiu atveju žaidėjui ne tik trūksta laiko priimti gerą sprendimą, t. y. apdoroti informaciją, jis tiesiog tos informacijos nesugeba surinkti dėl laiko stokos. Tačiau yra ir priešinga situacija, žaidžiant mažai stalų, pvz., žaidėjas žaidžiantis 2 stalus sugeba pilnai išlaikyti dėmesį, t. y. priimti gerus sprendimus ir dar jam lieka laiko pagalvoti apie kitus dalykus ar paskaityti kokias naujienas, laiškus ar pan., tai toks žaidėjas teoriškai galėtų žaisti per 4 stalus ir demonstruoti tokius pačius ar net geresnius rezultatus.

Kuo geriau mes jaučiamės, tuo geriau mes valdome dėmesį. Jeigu mes esame pavargę, alkani ar sergantys, mūsų gebėjimas valdyti ar koncentruoti dėmesį stipriai sumažėja, nes dėmesys reikalauja energijos. Todėl būtina gerai maitintis, gerai ilsėtis, lavinti dėmesį, kad demonstruotume gerus rezultatus tiek pokeryje, tiek gyvenime.

Dėmesio lavinimo pratimai.

 •     Aiškinti kaip treneriui. Šis metodas tinka visiems ir tuo pačiu tai yra ne tik geras dėmesio lavinimo metodas, bet ir geras mokymosi metodas. Tu turi įsivaizduoti, kad esi treneris ir aiškini studentams apie žaidimą, handus ir pan. (geriausia yra užrašinėti).
 •     Atmintis.  Paprastas vaikiškas žaidimas „memory“ su kortelėmis, kai reikia atversti dvi vienodas. Žaidimas labai paprastas, tačiau labai efektyviai lavina dėmesį ir atmintį.     Rekomenduoju http://www.zefrank.com/memory/.
 •     Skaičiuoti raides.  Paimti straipsnį ir skaičiuoti tokias pačias raides, pvz.,  A, S ar pan. Tai atrodo paprasta, tačiau reikia stengtis padaryti kuo mažiau klaidų ar užduotį atlikti kuo greičiau. Pratimas labai skatina dėmesio valdymą.

 

Dėmesio ypatybės.

 • Intensyvumas – dėmesio sutelktumas į objektą, atsiribojimas nuo pašalinių poveikių.
 • Patvarumas – patvarus toks dėmesys, kuris ilgesnį laiką nenutrūkstamai sutelktas į vieną dalyką ar darbą.
 • Apimtis – objektų kiekis, kurį gali apimti žmogus vienu metu per trumpą laiką.
 • Paskirstymas – žmogus vienu metu gali atlikti skirtingus veiksmus, kiekvienam veiksmui skiriant dalį dėmesio. Yra daug veiklos rūšių, kur vienu metu žmogui reikia atlikti dvi ar daugiau skirtingų operacijų, pvz., grojant pianinu, vairuojant automobilį ir pan.
 • Perkėlimas – sąmoningas – valingas ar nevalingas – dėmesio objektų pakeitimas.

Sekančios temos:

Buvusios temos:

 Pokeris žaliems:

Tobulėkime kartu:

 

3 Komentarai

Parašyti komentarą
 • Atsakyti

  greblyz

  22 months ago

  Labai idomus irasas 🙂

  Pilnai pritariu del pasaliniu dirgikliu zaidimo metu, tokiu kaip delfi, meilas, facebook’as ar dar kas nors. Reikia stengtis mazinti pasalinius veiksmus ir koncentruotis i zaidima:) Praktikoje galbut nevisada lengva tai pritaikyti, ypac jei esi grinderis ir tai darai kiekviena diena ilga laika:) Kartais rinkdamas fpp ar rbkindamas jauti jog geriau tikrinant facebooka ar ziurint filma bent 4 stalus isijungt, kad laikas butu praleistas naudingai:)

  Reiktu pagirti skatinima gerai ilsetis, sveikai maitintis ir dirbti su savimi, lavinti savo smegenis:) Noretusi daugiau tokiu straipsniu ir kiek imanoma platesniu: ypac apie tai kaip gyvensena itakoja zaidima ir rezultatus 🙂 Daugiau pavyzdziu kaip dirbti su savimi del koncentracijos, tilto ir kitu dalyku.

  Visgi noreciau papildyti si straipsni ir pasidalinti kita mintimi:

  Buvo rasyta: Blogiausia šitoje situacijoje yra ne tai, kad žaidėjas atlieka negerą sprendimą, o kad žaidėjas, atlikdamas automatinį ėjimą, visiškai nesimoko!!!

  Pokerio zaidima sudaro racionalus zaidimas ir autopilotavimas. Nera ne vieno zaidejo, kuris neautopilotuoja. Zinoma reikia stengtis kuo maziau tai daryti, padeda labai stengimasis atpazinti kada autopilotuoji ir sakyti sau: „Pabusk“.

  O tas autopilotavimas yra visas ziniu bagazas kuri esi sukaupes. Taip, tu nieko nesimokai, taciau autopilotavimas yra tai, ka jau esi ismokes ir sekmingai integraves i savo zaidima. Paprasciausiais pavyzdys: fold 72o preflop. Sitam straipsnyje tai vadinama dalykai kurie jau automatiski, taciau dazniausiai automatiska tai, kas jau integruota i zaidima ir issiaiskinama (nebutinai tteisingai) kad tai yra geras zaidimas. Tik tada kai abejojama ar situacija neaiski zmogus sustoja ir susimasto.

  Tiek tad minciu:) teskit ka darot!:)

  • Atsakyti

   brilijant

   22 months ago

   Sveikas, malonu sulaukti tavo komentaro 😉 ypač tokio plataus ir išsamaus, dėkui. Dėl straipsnių tai yra tikrai gerų minčių tiesiog dažniausia atsimušu į laiko rėmus visgi norisi gerą straipsnį parašyt, o ne šiaip, kad tik būtų.
   Dėl automatikos tai pilnai sutinku su tuo, kad automatiniai ėjimai labai lengvina mūsų gyvenimą ir, kad jeigu kiekvieną kartą prieš atidarydamas duris pradėsi viską analizuoti „deep“ tai tiesiog gali ir iš kambario neišeiti 😉 Tačiau pokeryje mes turim labai daug „blogu“ automatiniu ėjimų ir reiktu juos sąmoningai peržvelgti vis karts nuo karto ir pataisyti 😉
   Dėl darbo tesimo tai turėtu greitu laiku pasirodyti daugiau straipsnių iš šitos serijos 😉 Beje turėk galvoje, kad ir aktyvus žmonės į komandą visada laukiami 😉 [Paskutinis sakinys skirtas visiems blogo skaitytojams].

Trackbacks for this post

 1. Demesio lavinimo pratimai | BukProfesionalas.com

Parašykite komentarąAš esu labai dėkingas, kad esate mandagūs.

Jūsų komentaras