Tilt įvadas

Įvadas į „tilt“

Kas yra „tilt“?
„Tilt“ – būsena, kai žaidėjas praranda žaidimo ir savo  kontrolę, praranda blaivų mąstymą, pradeda vadovautis emocijomis.
Tačiau, tai tik dalinis apibrėžimas, ne visada“ tilt“ yra toks stiprus, kad mes netenkame blaivaus proto. Pateiksiu pavyzdį kažkada skaitytą “pokermindset“: A-game – yra geriausias žaidimas, kokį tik žaidėjas gali demonstruoti atsižvelgiat į savo patirtį, įgūdžius ir aplinkybes. Kiekvienas turėtume siekti visada žaisti savo A-game. Tad “ tilt“ yra viskas kitas, kas ne A-game. Šitas apibūdinimas man daug labiau prie širdies. Galbūt aš žaisdamas savo B-game ar C-game vis tiek uždirbu pinigus ir priimu geresnius sprendimus negu mano oponentai tačiau, kadangi galėčiau žaisti dar geriau, tai jau yra savotiškas „tilt“. Tačiau šiame straipsnyje  grįžkime prie to paprastesnio apibrėžimo, kad naujokui būtų paprasčiau suprasti kas tai yra ir kaip to išvengti.

Tilt požymiai.

  • Nesąmoningas ir stiprus stiliaus pasikeitimas. Pvz.: nustoja žaisti agresyviai po coolerių ar badbeatų, nes mano, kad vis tiek praloš arba priešingai pradeda pastoviai statyti, nes nori atsilošti ir pan. Svarbu suprasti ar stiliaus pasikeitimas yra  nesąmoningas. Geri žaidėjai dažnai sąmoningai keičia savo žaidimo stilius priklausomai nuo situacijų, oponentų, turnyrų stadijų ir t..t. Toks nesąmoningas stiliaus pasikeitimas turi  milžiniška įtaką ir dažniausiai neigiamą įtaką ilgajame periode.
  • Nelogiški ėjimai, neturint jokio pagrindo.
  • Per daug call, argumentuojant „jam negali taip eiti, šį kartą, tai tikrai jau nieko neturi“.
  • Per daug raise, argumentuojant „šį kartą aš tikrai turiu geriausią ranką, o jeigu ne tai išblefuosiu“.
  • Baimė – atsiranda didelė baimė žaisti, nepasitikėjimas savimi ir savo jėgomis, jautiesi taip lyg standartinėse situacijose nežinotum ką daryti..

Tilt priežastys.
Dažniausia „tilt“ atsiranda po daug badbeatų ir esant nesėkmių ar nuopolių serijoms, tačiau, tai dažniausia priklauso nuo žaidėjo stiprumo ir psichologinio pasiruošimo. Dažniausia, kuo geresnis žaidėjas, tuo geriau jis supranta visas pokerio subtilybes ir turi gerą psichologinį pasiruošimą, tad tokie žaidėjai stipriai „tiltina“ gana retai, o pradedantys žaidėjai dažnai nebesusitvardo po vieno pralošto banko, sakykime badbeato su AA.
Taip pat, dideli pakilimai irgi gali būti “ tilt“ priežastys. Čia labai svarbu prisiminti, kad žaidimo kokybė neatsispindi trumpajame periode ir neturi būti vertinama, įtakojama trumpalaikių rezultatų, neturi būti vertinama pagal tai, kiek tu laimi trumpajame periode. Prisimink tavo tikslas demonstruoti taisyklingą žaidimą, A-game.
Dažnai atsiduriame „tilt“ būsenoje paprasčiausia tik todėl, kad žaidėjas nėra pasiruošęs, nežino kaip elgtis tam tikrose situacijose, nežino ko tikėtis. Žaidėjai labai stipriai reaguoja kai jų top pair pralošia prieš flush draw sustūmus visus pinigus ant flopo, o juk taip bus 1 kartą iš trijų, tai negi dabar kas trečią kartą pradėti tiltint? Tiesiog, tai žinai ir tai jau suteikia ramumą tau.

Ką daryti.

  • Labai svarbu reaguoti į pirmuosius ženklus, signalus, jeigu pradedi pastebėti, kad prarandi savikontrolę, kad pradedi eiti „on tilt“ stabdyk žaidimą, daryk pertraukas, ieškok kitokios veiklos kur nukreipti dėmesį.
  • Peržiūrinėk savo rankas, rodyk kolegoms, postink į forumus, paprašyk nuomonės iš šalies ar atlikai geriausią sprendimą?
  • Žaisk mažiau stalų.
  • Sutrumpink žaidimą, kitą laiką skirk intensyvesniam mokymuisi, diskusijoms, analizavimui, skaityk pokerio knygas. Tai tau padės greičiau atsigauti ir pagilins pačio dalyko supratimą bei leis pastebėti naujas klaidas ir galimybes. [Badbeatų pasakojimas draugams, tai ne diskusija. Autoriaus pastaba].
  • Stebėk bankrollo svyravimus, esant reikalui leiskis į žemesnį lygį, kol vėl būsi pajėgus demonstruoti savo A-game.
  • Šis straipsnis tik labai paviršutiniškai apžvelgia „tilt“ problemą.

Pagalbinės pokerio programos:

 Pokeris žaliems:

Tobulėkime kartu:

 

4 Komentarai

Parašyti komentarą
  • Atsakyti

    Augustas GeraGyventi.lt

    23 months ago

    chebryte, pasikoreguokit šito įrašo web adresą 🙂
    nes jis dabar labai juokingas 🙂 „tilt-ivadas-perziureti-ka-reikia-papildyti-sudeti-nuorodas“

    • Atsakyti

      brilijant

      23 months ago

      Atlikta 😉 matai technologine puse siek tiek paslaptinga mums 😉
      Aciu uz pastebejimus 😉 Jeigu dar uz ko uzklius akis butume dekingi jeigu pranestum 🙂

      • Atsakyti

        Augustas GeraGyventi.lt

        23 months ago

        jei jums svarbu internetinės paieškos gigantų reitingai, tuomet patarčiau nedėti identiškų tekstų į du tinklapius (į šitą blogą bei kopiją į pokeris.lt), nes gausis kad nė vienas neturi originalaus teksto ir internetinės paieškos gigantai gali sumažinti abiejų tinklapių vertę.

        • Atsakyti

          brilijant

          23 months ago

          Oki manau sita reikalai labai greitai sutvarkysime. Aciu

Parašykite komentarąAš esu labai dėkingas, kad esate mandagūs.

Jūsų komentaras