Tobulėjime žmogui turi būti ne kažkas nurodoma, liepiama, įteigiama, o jam tiesiog turi būti sudaryta galimybė pačiam pamatyti, pačiam suprasti [koks kaifas būna, kai ateina suvokimas]. Ir čia [tobulėjime] vieną iš svarbiausių vaidmenų vaidina sau tinkamų klausimų iškėlimas. Svarbu paminėti, kad mūsų smegenys veikia kaip labai tikslus super kompiuteris ir sugeba surasti atsakymą į bet kokį klausimą. Klausimai yra viena iš tų formų, kuri labai stipriai leidžia praplėsti žmogaus sąmoningumą.
Kas svarbiausia užduodant klausimą?? Pirmiausia, tai nuoširdumas sau ir drąsa išgirsti tiesą ir ją priimti. Kai kurie klausimai būna tokie nemalonūs, kad surandam tūkstančius priežasčių jų nepaliesti, ar tai būtų laiko stoka ar tiesiog pasakymas, „kad tai visiška nesąmonė“. Antra, bet ne mažiau svarbu, tai klausimų kryptis. Klausimai būna nukreipti į save ar į išorę, į priežastį ir į sprendimus, pvz.: du labai dažni ir tipiniai klausimai: Kodėl?? i Kaip?? Kodėl – orientuotas į priežasčių ieškojimą, į išorę [primenu, kad smegenys randa atsakymus į visus joms užduodamus klausimus]. Klausimas „kodėl“ yra vienas iš klausimų, sąlygojančių aukos vaidmenį!
Kad lengviau būtų suprasti, paimkime paprasčiausią pavyzdį: sakykime pradedantis žaidėjas yra šiokiame tokiame mažame minuse ir jis užduoda sau du skirtingus klausimus, pirmą: „kodėl aš čia esu?“ ir antrą: „kaip man iš čia pakilti?“ Pirmuoju atveju smegenys ieško priežasties, ieško aukos ką apkaltinti, kaip pateisinti save. Net ir toks „geras“ atsakymas kaip „nes aš pradedantis“ irgi yra tiesiog paprasčiausias pasiteisinimas. Kokie dar atsakymai iškyla uždavus klausimą „kodėl“? Gal, kad tiesiog blogas runas?, kad daug badbeatų, coolerių, kad oponentai fishai ir calina su bet kuo, gal kažkas trukdo žaist? egzai? sesija? o gal mergina kuri nori daugiau dėmesio sau? Taip, tikrai geri pasiteisinimai 😉 O gal net pasiektas toks lygis, kai atrodo jau ir pokerio kambarys „rigged“, kai jau rodosi, kad visi susimokė prieš tave ir viskas taip užsukta, kad tik kuo daugiau pinigų ištraukti iš tavęs. Kokie atsakymai antruoju atveju: „kaip man iš čia pakilti?“ Šiuo atveju dėmesys nukreipiamas į sprendimą. Visiškai nesvarbu kas yra „kaltas“ dėl dabartinės padėties. Ieškoma išeities ir atsakymas „kad esi naujokas“ čia jau nebetenkina. Aš uždavęs sau tokį klausimą, išgirstu atsakymą, kad reikia susidaryti planą, laikytis bankroll management, daryti pertraukas, užsiregistruoti į kokį pokerio forumą, diskutuoti, postinti handus, žiūrėti video, skaityti knygas, susirasti pokerio trenerį ir t.t. Žodžiu, begalė begalė pozityvių atsakymų, kurie nulemia visai kitokią ateitį negu atsakymai į klausimą „kodėl?“.
Manau, kad tai yra vienas iš esminių tobulėjimo klausimų. Ne tik pokeryje turi pastoviai savęs klausti, kaip man būti geresniam? Kaip demonstruoti geresnį žaidimą? Kaip laimėti turnyrą?? ir kiti variantai.
Rekomenduoju tiems, kas nori aukštų rezultatų, šį klausimą užduoti reguliariai, pvz.: kas savaitę, ar po tam tikro turnyrų skaičiaus ar pan.
- Aukos vaidmuo pokeryje
- Sąmoningumas ir įpročiai
- Labiausiai pastebimos klaidos
- Ko tikėtis pradedančiajam
Buvusios temos:
Pagalbinės pokerio programos:
Pokeris žaliems:
- Pokerio taisykles
- Texas Holdem pokerio taisykles
- Pokerio kombinacijos
- Kaip žaisti pokerį?
- Pokerio gudrybės (klausk Brilijant)
Tobulėkime kartu:
Parašykite komentarąAš esu labai dėkingas, kad esate mandagūs.