Prancūzijos alpės, kalnų liga ir kiniškas pokeris.

Prancūzijos alpės, kalnų liga ir kiniškas pokeris.

Prisipažinsiu, šios kelionės laukiau visus metus. 🙂 Praeitos žiemos pabaigoje pabandęs atsistoti ant snowboardo Ignalinoje pajaučiau didelį potraukį šiam sportui. Tad su nekantrumu laukiau kol galėsiu nuvykti į kalnus. Du autobusai, beveik 100 lietuvių, 32h kelionė ir mes Prancūzijos kurorte les2alps.

Vaizdas pro langą

Tiesa pats neturiu su kuo palyginti, nes tai pirmasis apsilankymas kalnuose, kai praktikuojamos žiemos pramogos. Begalė griūvimų, begalinis noras išmokti varyt taip kaip kiti 😉  Džiaugiuosi, kad turėjau labai gerą trenerį, kuris daug dėmesio skyrė man ir padėjo greičiau ir taisyklingiau mokytis 😉 Ačiū jam 😉  Tiesa, po dienos čiuožimų ir griuvimų, čiuožiant skausmas kojose būdavo toks, kad atrodo raumuo atsiskyrė nuo kaulo ir kaulas vibruoja, juda atskirai viduje, įdomiai nemalonus jausmas.


Dalis mūsų kompanijos

Turbūt dabar jau nieko tai nestebina, kad bet kokioje kompanijoje būna ir pokeristų. Tad šį kartą kompaniją palaikė Laurynas Balnys, Ričardas Vymeris, Darius Grimža. Turėjo būti dar ir Tomas Mūraška, bet kaip supratau pabaigoje jis kelionę atšaukė. Tikiu, kad buvo ir kitų žaidėjų, bet dėl laiko stokos nepavyko susitikt su jais.

Ryčka kaip visada savam stiliui, visus įtraukinėja į pokerį, visus kviečia į gnuf, renka kontaktus 🙂  Žodžiu, gerai ir užtikrintai dirba savo darbą.   Sutariam ir mes bendradarbiauti ateityje 😉

Kažkaip nesinori atvažiavus pirmą kartą į kalnus slidinėti ir turint tik savaitę laiko praleisti ją žaidžiant pokeri. Tad atsisakau pasiūlymu cash pokeriui. Tačiau neatsispiriu pagundai išmokti žaisti „china poker“.  Žaidimas, kuris tikrai įtraukia ir užkabina. Tad norėčiau ir jums papasakoti esmę.

Žaidžia 4 žaidėjai, kiekvienam padalinama po 13 kortų t.y. išdalinama visa kaladė. Ir kiekvienas žaidėjas turi sudėti tris kombinacijas: penkių kortų, penkių kortų ir trijų kortų. Esmė, kad visos kombinacijos eitų iš eilės pagal stiprumą, tai yra stipriausia- silpnesnė- silpniausia.     Nebūtina daryti maksimalią kombinaciją kokia tik gali, tačiau tavo pirma kombinacija turi būti stipresne už  antrą, o antra už trečią.   Pabaigoje, kai visi sudeda savo kombinacijas ant stalo, vyksta kortų atvertimas. Visi keturi žaidėjai atverčia savo stipriausią kombinaciją. Tas, kurio kombinacija stipriausia – gauna tris taškus, tas kurio kombinacija antra – gauna du taškus, tas kurio kombinacija trečia – gauna vieną tašką, ketvirtas gauna nulį. Toliau tas pats seka su antromis kombinacijomis ir galiausiai su trečiomis trijų kortų kombinacijomis. Jeigu žaidėjas visose trijose kombinacijose gauna max taškų skaičių 3-3-3 tai jis gauna bunus, jo šio raundo taškai padvigubinami, t.y. jis gauna  18 taškų. Taip pat, jeigu žaidėjas surenka visur 0-0-0 jis gauna -9 taškus, tas pats galioja ir jeigu žaidėjas padaro klaidą ir sumaišo kombinacijas pagal stiprumą. Pvz.: pirmoje rankoje įdeda setą, o antroje flush (taisyklė, kad pirma kombinacija turi būti stipresnė už antrą ir t.t.). Taškai rašomi ir sumuojami, dažniausiai žaidžiama iki 100. Pradžioje sutariama kiek vertas vienas taškas, sakykim 10eurų. Tada žaidimo pabaigoje atsiliekantys žaidėjai išmoka pirmaujantiems skirtumą. Pvz.: esant situacijai 80/100/100/80 vedamas vidurkis 80+100+100+80/4 = 90.  Šiuo atveju 80 taškų turintys žaidėjai moka po 10x10eurų =  100 tiems žaidėjams kas turi po 100 taškų.    China poker taisyklės wikipedijoje


China poker

Kelionės pliusai/minusai:

Lietuviškas mentalitetas ir alkoholio kiekis. (Don`t like). Negi taip nėra daugiau ką veikt gyvenime? Į priekį visas autobusas geria, kurorte 7 dienos visos su itin dideliais kiekiais alkoholio. Buvo net tokių atvejų, kad žmonės atvažiavę į kalnus paslidinėti, dėl vakarėlių ir per didelio alkoholio kiekio 3 dienas iš 6 skirtų slidinėjimui praleisdavo namie, nes nebūdavo jėgų….  Žodžiu, kiekvienam savo 😉

Lietuviškas mentalitetas visada atkreipia dėmesį 🙂  Ypač, kai 100 žmonių kompanija. Džiaugiuosi savo kambariokais ir kaimynais, bet kitur būta atvejų, kai xebra po vakarėlio eidami namo lupo mašinų „kalpokus“ ir valytuvus. 🙁  Kokiu tikslu? Kaip supratau dėl smagumo. 😉 O kita kompanija, iš nuomojamų apartamentų paėmusi gesintuvą apipurškė naktį kelias mašinas ir lauke stovėjusį keturratį.

Vėl gi, tai vienetiniai atvejai, tačiau sunku jų nepastebėti, tenka pripažinti, kad besaikis alkoholio vartojimas irgi turi didžiulę įtaką tam.

Vokiška standartas. (Like). Kelionėje tiek į priekį tiek atgal nakvojame Berlyno priemiestyje. Džiugina viešbutis, kokybė, tvarka ir gana maža kaina. Viskas yra, viskas tvarkinga, viskas veikia. 😉 Tikrai matosi, kad galvota apie kokybę, ko nepasakysi keliaujant per Lenkiją ar Pabaltijo šalis.

Kelionė autobusu. (Don`t like). 16h kelionė + 9h nakvynė +16h kelionė į priekį ir tas pats atgal. 🙂 Viso virš 80h kelionė tikrai sux ir skauda užpakalį nuo sėdėjimo.

Kalnai. (Like).  Beprotiška gamtos jėga. Panašų jausmą jaučiu, kai stoviu šalia audringos jūros, supranti kiek ten energijos ir kokia gamta galinga, tas pats ir kalnuose. 🙂 Koks žmogus mažas toje stichijoje, uhhh net sunku tai apibūdinti, reikia tai pajausti. Tačiau man jaučiant tokius jausmus iškyla dar didesnė pagarba gamtai ir mintys, kad reikia su ja sugyventi draugiškai. 😉

Teko slidinėti ir ekstremaliomis sąlygomis

Virš debesų

Kalnų liga, kuria susirgau dar prieš važiuodamas į kalnus, o kalnuose tik sustiprėjo. 😉 Tad dabar jau planuoju kitą kelionę. 😉 Liko tik nusipirkti geras apsaugas… 🙂

Susitiksim prie pokerio stalo arba kalnuose 😉

Brilijant

6 Komentarai

Parašyti komentarą
 • Atsakyti

  sliverr44

  21 months ago

  Idomiai skaitesi. geras straipsniukas!

  • Atsakyti

   brilijant

   21 months ago

   ačiū, ačiū, gal reiks pareit prie kelionių aprašymų 😉

 • Atsakyti

  Darius

  21 months ago

  Smagiai skaitosi straipsnis, kai pats visur dalyvavau 🙂 malonu buvo susipažinti, susitiksim dar, ir kalnuose ir prie pokerio stalo 😉

 • Atsakyti

  Ricardas

  21 months ago

  Na neitraukiau kai kurių asmenų į cash game, teko imtis kitų priemonių- chinese poker mokinti 🙂 Net Zigmą prikalbinau, ir matau iki šAKNŲ 🙂 panasiai kaip snowboardas 🙂 Jo , straipsniukas cool, juk mes ten visi, kaip šeima buvome. Gera kompanija, linksma atmosfera, prisiminimai manau visam gyvenimui! Girdejau italijos kalnuose viskis tik 7 eurai ! Velniškai norisi ten paslidinėti :)))

 • Atsakyti

  saltlaural

  21 months ago

  Skaniai skaitosi!:)

Parašykite komentarąAš esu labai dėkingas, kad esate mandagūs.

Jūsų komentaras