Ir toliau tęsiame straipsnių seriją apie pokerio psichologiją. Šįkart siūlome susipažinti su savo ego keliamomis problemomis prie pokerio stalo.
Palikite savo ego už durų
Žiūrėkite pokerį per televiziją, žaiskite vietiniuose kazino ar internete ir būsite nustebinti , kiek pokerio žaidėjų turi matomai didelius ego. Matysite kaip jie giria savo įgūdžius, bara kitų žaidėjų žaidimą, giriasi apie savo darbus ar uždarbius ir ima pačius nekalčiausius veiksmus kaip asmeninius įžeidinėjimus.
Jei esate rimtai nusiteikę laimėti pinigus, jūs turite palikti savo ego už durų kai atsisėdate žaisti pokerio. Jūsų ego gali privesti iki visokios rūšies bėdų prie pokerio stalo. Pagrindinė problema atsinešant savo ego prie stalo yra ta, kad tai gali tapti faktoriumi jūsų sprendimuose. Atsiminkite, kad pagrindinis tikslas pokeryje yra daryti teisingus sprendimus, dėl kurių uždirbsite daugiau pinigų. Jūs pristatote savo naują tikslą atsinešant savo ego prie stalo. Dabar jūs norite laimėti kiek tik įmanoma pinigų kol ego lieka nepaliestas. Naujas tikslas gali priversti daryti kitokius sprendimus negu darytumėte priešingu atveju, beveik visada blogesnius. To efekte ego valgo jūsų laimėjimus.
Jūsų ego gali privesti prie spąstų, kurių labiausiai paplitę yra aštuoni:
Galite atsakinėti į statymus kada to daryti nereikėtų
Psichologiškai, nusimetimas yra lyg pasidavimas, o tai reiškia pralaimėjimą. Žaidimą valdant jūsų ego, nusimetimas gali atrodyti nepriimtinu, ypač jeigu bankas yra labai didelis ir jūs galvojate, kad turite šansą turėti geriausią kombinaciją. Kai mąstote ar atsakyti į pakėlimą, klausimai jūsų galvoje turėtų atrodyti kaip:
Kokie šansai, kad aš esu priekyje? Jeigu aš atsilieku, kokie šansai tęsti žaidimą? Ar aš gaunu gerus banko šansus, kad galėčiau atsakyti? Kokia tikimybė, kad mano oponentas blefuoja?
Perdėta ego įtaka gali privesti jus galvoti apie nereikalingus faktorius ir suktis nereikalingas mintis kaip:
Ar aš atrodysiu kaip bailys jei nusimesiu?
Ar aš atrodysiu kaip kvailys jei nusimesiu ir jis parodys blefą?
Aš nenoriu leisti jam lipti ant manęs!
To rezultate jūs dažniausiai atsakysite į statymą kai analizė ir tikimybės sako, kad reikia nusimesti.
Asmeninė nesantaika gali nepaisyti jūsų sprendimų
Natūraliai pokeris yra konfrontacinis žaidimas. Kiekvienas jūsų laimėtas litas ateina iš oponento kišenės ir atvirkščiai. Natūralu, kad kyla konfliktai ir žaidėjai pradeda laikyti pagiežą prieš savo oponentus. Dažniausiai taip atsitinka pralaimėjus didelę sumą pinigų kitam žaidėjui, ypač jeigu dalis ar visi pinigai pralaimėti dėl bad beat’ų. Pralaimintis žaidėjas nori susigrąžinti pinigus atgal, parodyti priešininkui, kas yra bosas arba priversti kitą atrodyti blogai.
Nesėkmingas rezultatas gali leisti pagiežai vesti jus į blogus sprendimus. Galite išeiti iš kelio ir žaisti visus bankus prieš žaidėją tikintis susigrąžinti „jūsų pinigus” atgal arba tiesiog bandyti keršyti. Taip pat galite skirti tiek daug dėmesio vienam oponentui, kiek neskiriate visiems likusiems prie stalo.
Per stiprūs bandymai išlyginti rezultatą
Atsimenate, kada minėjome anksčiau, kad bandyti atsilošti pinigus esant įstrigus sesijoje yra bloga idėja? Viena iš priežasčių kodėl galite tai daryti yra jūsų ego. Niekas taip neskaudina žaidėjo ego kaip išėjimas iš žaidimo su mažiau pinigų negu jų turėta prieš žaidimą. Tai turėtų atrodyti kaip pripažinimas, jog žaidimas jį nugalėjo ir geriau būtų nebežaisti. Ypač gyvuose žaidimuose galite prastai jaustis kai reikia atsistoti prieš aštuonis ar devynis žaidėjus, sustumti likusius žetonus į stovą ir išeiti – pripažinti pralaimėjimą.
Kai kurie žaidėjai to negali. Jie atkakliai tęs žaidimą tikėdamiesi bent šiek tiek susigrąžinti pinigus ir išgelbėti dalį išdidumo. Deje, jų žaidimas gali pablogėti, nes jie bandys žaisti daugiau spekuliacinį žaidimą, kad susigrąžintų savo pinigus, taip pat krenta koncentracija pavargus ar prasidėjus nuoboduliui. Kuo daugiau pralaimės, tuo labiau jie stengsis laimėti bent dalį savo pinigų atgal. Tai yra žiaurus ratas kurio būtų galima išvengti jeigu jų ego leistų išeiti pralaimėjus palyginus mažą sumą.
Galite žaisti ten, kur jūs negalite laimėti
Pokeris pelningas tik ilgame laikotarpyje žaidžiant prieš žaidėjus kurie yra prastesni už jus. Populiarus pokerio posakis skambėtų taip, kad net dešimtas geriausias žaidėjas pasaulyje pralaimėtų pinigus ilgame laikotarpyje jei jis žaistų prieš devyniais geresniais žaidėjais.
Žaidėjai su dideliais ego net sau negali pripažinti, kad jie yra palikti gale. Rezultate, jie žais ten, kur tiesiog negalės laimėti. Taip pat jeigu žaidimas staiga pasidaro prastas (pvz. dėl prastų žaidėjų išėjimo) jie vis tiek liks įsitikinę, kad gali laimėti, nors geresni šansai yra prie kitų stalų.
tęsinys sekančia savaitę.
Autorius: Oxen Šaltinis: The Poker Mindset: Essential Attitudes for Poker Success
Parašykite komentarąAš esu labai dėkingas, kad esate mandagūs.