Pokerio psichologija. Jautrumas pinigams

PinigaiPristatome dar vieną straipsnį pokerio psichologijos tema. Šiame straipsnyje aptarsime jautrumą pinigams, t.y. baimę juos pralaimėti ir iš to kylančias pagrindines daromas klaidas.

Mažesnis jautrumas pinigams

„Išsigandę pinigai negali laimėti”

Tai dažnai naudojama pokerio frazė, bei nepaprastai svarbus konceptas. Pagrindinė mintis yra ta, kad jeigu jūs žaisite pokerį iš pinigų kuriuos bijote pralošti, galimybės laimėti labai sumažės, nes jūs būsite linkęs daryti neoptimalius sprendimus.

Atsiminkite, teisingų sprendimų darymas atneš jums daugiausia pinigų ilgame laikotarpyje. Jeigu stengsitės nepralaimėti pinigų, jūs nebesistengsite daryti teisingų sprendimų. Jūsų sprendimai bus be siekio kontroliuoti žalą ir su maža variacija. Tai kainuos  pinigus vos tik pradėsite nebežaisti rankų su pozityviomis galimybėmis norint sumažinti savo variaciją. Pokeris yra mažų detalių žaidimas ir pasidavimas  situacijose su pozityviomis galimybėmis pilnai gali laimintį žaidėją paversti į pralaimintį žaidėją.

Tikimės, kad esate tiek protingi, kad nesėstumėte prie stalo su visu savo bankroll’u ar kito mėnesio nuomos pinigais. Tačiau jūs galite žaisti besibaiminant ten, kur visai nėra rizikos. Du faktoriai linkę prisidėti prie to, kiek jūs bijote bežaidžiant:

Pirmą, koks stiprus jūsų bankroll’as? Ar jūs turite pakankamai pinigų, kad galėtumėte sugerti visus nuosmukius kuriuos galite turėti? Ar šiuo metu jūs daug pralaimite ir dabar esate prie ribos, kada jūsų bankroll’o nepakanka limitams kuriuose žaidžiate? Ar neseniai perėjote į aukštesnius limitus ir jūsų bankroll’as tapo daug mažesnis žiūrint į statymų dydį? Jeigu vienas iš klausimų atspindės jūsų situaciją, jūs būsite linkę labiau nei įprastai baiminantis žaidžiant.

Antrą, koks jūsų požiūris į pinigus? Ar jūs paprastai linkęs rizikuoti? Ar jūsų baimė pralaimėti pinigus užgožia norą juos laimėti? Ar tikitės priimti mažesnę naudą iš mažesnės variacijos? Ar bijote pralaimėti pinigus nors turite tinkamą bankroll’ą? Jeigu taip, jūs turite problemą, nes šie požymiai nėra geri pokerio žaidėjui. Jeigu jūs negalite priimti neutralios rizikos savybės, tada geriau nebežaisti arba žaisti su tokiu dideliu bankroll’u, kad pinigų kiekiai jums nieko nebereikštų.

Potencialiai, jūs galite įkristi į keletą spąstų bijant pralaimėti pinigų žaidžiant:

Netinkamai saugoti savo ranką

Jeigu bijote pralaimėti, jūs per mažai kelsite su silpnesnėmis, vidutinėmis kombinacijomis, kas palieka jūsų ranką pažeidžiamą ir neišnaudotą maksimaliai.

Per mažai statyti siekiant naudos iš gerų rankų

Pokerio kombinacijos Naudos[value] statymai yra vieni iš svarbiausių įgūdžių pokeryje. Tai statymas, kuriuo tikitės oponentų atsakymo su prastesnėmis kortomis. Neturėdami “nuts”  bijosite statyti su geromis kortomis, taip prarasite daug vertės.

Žaisti per kietai

Jeigu bijote pralaimėti pinigus, galite nenoriai žaisti bankus su ne tokiomis geromis kortomis, nors jos gali atnešti mažą pelną. Jūs iš esmės praleisite mažo pelno galimybes, kurios laikui bėgant susideda.

Per mažai atsakinėti didelių statymų pokeryje

Jeigu bijote žaisti, retai atsakysite į didelį pakėlimą didelių limitų pokeryje be ypatingai stiprios rankos dėl galimybės pralaimėti labai daug pinigų arba net visus žetonus vienu ėjimu. Jeigu jūsų oponentai ta supras, tada jie pradės vogti bankus iš jūsų tik pasitaikius galimybei.

Per mažai blefuoti

Blefavimas iš dalies yra pervertinamas įgūdis. Naujokai tiki, kad blefavimas yra pagrindinis pokerio elementas, kada iš tikro žaidžiant solidų pokerį ir blefuoti labai mažai, paprastai yra išmintinga strategija mažuose limituose. Tačiau jeigu niekada arba beveik išvis neblefuosite, jūs tapsite labai nuspėjamu žaidėju vidutiniuose – aukštuose limituose. Jeigu žaisite su baime, stengsitės kuo mažiau blefuoti manydami, kad tai atneša mažai naudos mažuose limituose arba yra per daug rizikingi dideliuose.

Apskritai, jūs turite būti tokioje pozicijoje, kurioje jūs galite susitaikyti su dideliu praradimu ir tiesiog gūžtelėti pečiais. Kai kurie žaidėjai sugeba tai padaryti, bet dauguma negali. Geriausia mums laikyti pralaimėjimus perspektyvoje, kad vidutinio dydžio nuostoliai trumpame laikotarpyje yra neišvengiami. Svarbus dalykas, kad jūs neleistumėte baimei pralaimėti neigiamai paveikti jūsų žaidimą.

Realiai mes negalime nieko išnokinti kaip tapti abejingu pinigams. Tai yra kažkas, ką reikia išmokti patiems. Kaip buvo rašyta prieš tai, kai kurie žmonės yra natūraliai nelinkę rizikuoti ir negali to išmokti. Nieko nepaisant, yra trys dalykai, kurie gali padėti sumažinti jautrumą pinigams.

Patirtis – Kuo daugiau žaisite, tuo labiau priprasite prie pinigų kiekio žaidime ir jie vis mažiau jus veiks.

Bankroll’as – $1,600 nuostolis atrodo žymiai mažesnis, kada jūsų bankroll’as siekia $20,000

Atskyrimas – Jeigu jūsų pokerio bankroll’as yra visiškai atskirtas nuo pinigų, kuriuos naudojate kasdieniniame gyvenime, pinigai, kuriuos laimėsite arba pralaimėsite atrodys mažiau „realūs”.

Realybėje jums tikriausiai reikės priimti kombinacijas iš visų trijų priemonių. Tai kažkas, ką jūs turite padaryti, kad galėtumėte nuosekliai žaisti teisingai ir išvengti „išsigandusio žaidimo”.

Nėra lengva mažinti jautrumą pinigams ir iš dalies šis procesas reikalauja laiko. Visada būkite tikri, kad žaidžiate su toleruojama rizika ir tinkamu bankroll’u. Kai pasistatysite bankroll’ą kilimui į kitą limitą, dirbkite ir ties toleruojama rizika. Atsiminkite, jums niekada nėra privaloma kilti limitais jeigu ten jūs jaučiatės nepatogiai.

Kiti straipsniai pokerio psichologijos tema:

Pokerio psichologija. Teisingų sprendimų svarba
Ko tikėtis pradedančiajam
Pokerio Psichologija. Ilgas laikotarpis.
Psichologinio pasiruošimo svarba pokeryje
Oxen
Šaltinis: The Poker Mindset: Essential Attitudes for Poker Success

Parašykite komentarąAš esu labai dėkingas, kad esate mandagūs.

Jūsų komentaras