3-max iššūkis – 1000 turnyrų

Sveiki, praėjo savaitė nuo mano didžiojo nuopolio. Kartu su mokiniais darėme mano žaidimo analizes, atradome begales klaidų. Atrodo, labai greit išsibalansuoja žaidimas, kai nesiseka. Turbūt esminė to priežastis yra, kad nesu užtikrintas savo veiksmais, kuris sprendimas +EV ir kodėl? ir kiek? Ir kai nesi užtikrintas, tada visada yra vietos dvejonėms, o tai labai lengvai gali išbalansuoti žaidimą.

Taigi, kaip visada trumpai apžvelgsime kas gero įvyko mano projekte, kokie rezultatai, kokie grafikai ir kokios naujienos.

Bendras rezultatas:  sužaista: 1002 turnyrai: +161.87$ (žaidimas +121, bonusas +20,87, startinis 20$)  

cashie-1000turu

Taigi, truputi atsigavau, išsikapsčiau iš savo didžiausio nuopolio šiame projekte. Tai labai svarbus atsigavimas psichologiškai, nes pačioje pradžioje jau buvau patikėjęs, kad pavyks projektą baigti greičiau negu planavau ir su didesniu pliusu negu tikėjausi. Tačiau nuopolis grąžino viską į realybę.

Puiki proga pamatyti savo vidinę psichologiją, nes praktiškai visas mūsų rezultatas priklauso nuo to, kaip mes elgiamės, kai mums nesiseka. Aišku, kai mums sekasi, tada irgi lengva užmigti ant laurų ir iššvaistyti visus savo pinigus, tačiau, kai mums nesiseka, irgi dažniausiai pasiduoti yra pats lengviausias sprendimas. Tai labai smagu, kad nuopolio metu galima pamatyti savo tikrąjį psichologinį pasiruošimą.

Tuo pačiu, norėčiau pasidalinti Lino Matulio iš super genties video būtent šia tema. Esu kartą tai jau publikavęs savo bloge, tačiau manau, daugeliui skaitytojų bus naujovė arba bus pravartu prisiminti dar kartą. Video, kuris tinka visoms gyvenimo sritims, tame tarpe ir pokeriui 😉

Pastebėjau, kad pradėjau ieškoti visokių pasiteisinimų, kad tik nereiktų grindinti, t.y. ieškau kaip pabėgti nuo sau „nemalonios“ situacijos. Nors turėčiau kaip tik dar daugiau siekti žaidimo ir analizių.  Tad buvau sugalvojęs sau tokią praktiką, kuri gražintų mane greičiau į A-formą ir į darbinį/kovini režimą. Jeigu jaučiu, kad nesiseka arba labai balansuojasi žaidimas  tada lošiu 20 turų, darau pertrauką ir jos metu darau visų praloštų iš tų 20 turų analizę. Tada vėl 20 turų sesija ir vėl analizuojuosi visus praloštus turnyrus. Turiu didelį sąsiuvinį pokeriui, kuriame susirašau visas klaidas ir kaip reikėtų jas ištaisyti.  Toks pratimas padeda nenutiltinti, kai būna sunkūs momentai ir padeda išlaikyti žaidimą artimą A-game.

Taigi. žemiau matosi PokerTracker grafikas su visomis kreivėmis. Šioje nuotraukoje rodomas šiek tiek didesnis pliusas, poto atradau kur klaida buvo, tai turėtų būti +121$ vietoje +141$.

Visos linijos kaip ir rodo, kad viskas turėtų kilti, oponentai tikrai prasti…  Manau esminė dabartinio trypčiojimo vietoje priežastis yra tai, kad nehitinu jokių didesnių turnyrų, jeigu ir išsuku kokį 6x ar 10x, tai tenka išeiti nuleidus galvą iš jo.

trackeris-1000turu

Žemiau jau grynai 5$ įpirkos grafikas.  Atrodo, kad žaidimas stabilizuojasi, tai tikiuosi greitu laiku tą pradėti matyti ir savo grafikuose.

turai5$-1000turu

Mokymosi eiga. Daug dėmesio skiriu savo paties analizėms, darbui su icmizeriu, žiuriu hu video ir t.t. Kiekvienos sesijos metu užsirašau sau neaiškias situacijas. Pvz.: 25deep, aš openinau ir vienas oponentas 3-bet shipino ir sekantis overshipino, kokiu range +EV stackintis? Jeigu jie nitai? Jeigu jie regai? Jeigu vienas regas, kitas nitas? Visas šitas situacijas po žaidimo einu ir atidirbinėju su pagalbinėmis programomis, skaičiuojuosi equity.

Iš tikro galvojau, kad bus mažiau darbo. Galvojau bus tik pist pist ir yra :)))  Bet tokių situacijų, kur nežinau ką daryti, kiekvieną dieną išlenda begalės. Visą info ką turiu apie HU reikia atskirai perskaičiuoti 3-max. Open shipinti 20bb hu 22 tikrai +EV, o kaip tie patys 22 stovi vs 2 žaidėjus?? Tad kiekvieną dieną užsirašau bent po tris tokias situacijas, su kuriomis poto ir dirbu.

Nuo senų laikų turiu nusipirkęs tokią programą: http://www.cardrunnersev.com/ Turbūt pats stipriausias elementas esantis rinkoje, nes suteikia galimybę nagrinėti galimybių medžius. Tačiau, kad su ja dirbti, išmokti pačią programą reikia dar papildomai daug laiko skirti. Po truputi bandau ją įvaldyti, kiekvieną dieną vis užmetu akį į kokį 10-15 min mokomąjį video.

cardruners-ev

Reiklumas rezultatams. Atrodo, kuo toliau vyksta iššūkis, tuo labiau jaučiu įtampą dėl rezultatų. Viską radėjau labai atsipalaidavęs ir linksmai nusiteikęs, kuo toliau, tuo labiau jaučiu vidinę įtampą, kad nepavyksta kilti į viršų. Manau, tai ir yra viena iš esminių priežasčių, kuri trukdo man judėti į viršų. Dabar vis stengiuosi sau nuolat priminti, kad mano tikslas išmokti žaisti 3-max, išmokti žaisti HU. Apsidirbti su hudais naujais, išsistudijuoti naują mokytojų medžiagą ir man sudėtingas situacijas, o pinigai ateis kaip šalutinis produktas, jeigu aš viską darysiu gerai.

Naujienos projekte. Praeitame straipsnyje rašiau, kad pasiekiau silver lygį ir pagaliau gaunu rakeback 🙂 Kolkas tik 0.87$, tai viskas ką gavau, bet tuoj ateis ir antras išmokėjimas, kuris jau turėtų būti ženkliai didesnis. Taip pat neužkalnų ir sekantis (gold) lygis ir didesnis rakeback. Aišku tai centai, tačiau mano projekte kiekvienas pinigas svarbus.

Anksčiau buvo tokia akcija, jeigu 7 kartus išsuki patį pigiausią prizinį fondą (2x), tai gauni bonusą, bilietą to buy-in, nes reiškias, kad nesiseka. Tačiau ši akcija pasibaigė ir vietoje jos prasidėjo nauja, kur, jeigu aš teisingai suprantu, jeigu cashini 6 turnyruose, tai gauni bilietą į all in loteriją, kur iš 9 dalyvaujančių žaidėjų vienas laimės bilietą tokios vertės, kaip tavo cashtinti turai. Žodžiu… net nesinori komentuoti tokios fucking akcijos, bet kaip sakoma dovanotam arkliui į dantis nežiūrima tai ir čia reikia džiaugtis, kad bent takia yra.

Pamėginsim maždaug paskaičiuoti. Kas 6 laimėti turai vienas bilietas, taigi, iš 9 bilietų bus vienas sėkmingas (statištiškai, nes 9 žmonės žais all in turnyrą). Taigi, man reikia cashinti 6×9 = 54 turnyruose. Pvz.: jeigu lošiu po 5$ tai man reikia laimėti 54 tokius turus, kad gaučiau 5$. Jeigu imsim tik matematinį vidurkį, kad laimiu 1/3 turnyrų, gausis, kad gausiu 5$ bilietą kas 162 turus. Sužaidęs 162 turus aš sumokėsiu  810$ bui in tame tarpe bus 5% rake kuris bus = 40.5$. Tad šiuo atveju mano grąža 5$ jau nebeatrodo taip blogai kaip pradžioje, tai papildomas rakeback, kuris sudarys 12.3%. Tik užknisa tai, kad negausiu jo tiesiogiai, o per kažkokius loterijų bilietus, kur vėl milžiniška variacija :))

ticketai

Taigi, mano pirmi 5 bilietai ir pirmas bandymas atgauti papildomus $. Dėja pirmasis bandymas buvo nesėkmingas.

Kaip jau minėjau fiksuoju visus sužaistus turnyrus, kad galėčiau matyti tikrąjį sumokamą rake. Tačiau šiame straipsnyje jau nenoriu plėstis ta tema, nes užims dar tris puslapius. Apie sumokamą rake pašnekėsiu sekančioje ataskaitoje, kurią padarysiu, kai sulošiu 1000turų po 5$, dabar yra 581 turas po 5$.

Kaip sekasi mokiniams? 

Labai smagu, kad nemažai mokinių demonstruoja geresnius rezultatus negu aš pats 🙂 Tiesa psichologinės problemos tos pačios. Sunku visiems priimti variaciją, ypač tiems, kurie yra visiški naujokai pokeryje, o iškart atėjo į tokį aukštos variacijos žaidimą. Įdedu kelis grafikus, kad matytumėt kaip sekasi ir mokiniams. Kai pasibaigs visas projektas būtų šaunu surinkti vsą info ir padaryti bendrą mokinių grafiką, tik nežinau ar pavyks tai techniškai.

brunskio-duobe

Flekas-grafikas1

Parašykite komentarąAš esu labai dėkingas, kad esate mandagūs.

Jūsų komentaras