Klausimas: kodėl atliekame statymus pokeryje?
Atsakymas: nes tikimės, kad ilgoje laiko perspektyvoje šie statymai atsipirks.
Tai yra pagrindinė statymų priežastis žaidžiant No Limit Hold’em. Atsakymas atrodo paprastas, tačiau jo pritaikymas praktikoje ir yra sunkioji dalis. Žaisdami pokerį turim žinoti subtilybes, kada statymas yra pelningas.
Pagrindinę mūsų statymų priežastį dar galime skirti į dvi kategorijas:
1. Statome dėl vertės
2. Statome blefuodami
Kiekvienas pelningas statymas prie pokerio stalo patenka į kažkurią iš šių kategorijų. O kad būtume tikri, kad statymas – sėkmingas, žaidimo metu turime atpažinti, į kurią kategoriją taikomės.
1. Statymas dėl vertės (value)
Sakome, jog statome dėl vertės kai:
-manome, kad turime geriausią handą ir galvojame, jog oponentas call’ins su prastesniu
-norime, jog oponentas call’intų
Niekada negalime tiksliai žinoti, ar turime geriausią handą ar ne (aišku, nebent tai royal flush). Tačiau tai dažniausiai nėra svarbu. Žaidimo eigoje mums reikia atrasti prielaidas, kuriomis remiantis galime manyti, jog statydami turime geriausią handą.
Kad išmoktume šitaip vertinti situaciją turime įgauti nemažai žaidybinės ir žaidimo analizavimo patirties. Tačiau net ir be įgūdžių logiška manyti, jog pagrindinis pinigų šaltinis bus oponentai, kurie naiviai tikėsis, jog jų hand’ai yra geresni už mūsų (arba turi daugiau equity už mūsų handą), nors mes, pasitelkę savo patirtį, galėsime nustatyti situacijas, kuomet esame priekyje.
Reikia pažymėti, kad tais tie atvejais, kai oponentui pasiseka gauti jam palankią kortą kuriame nors vėlesniame hand’o etape nėra reikšminga. Reikšmingiausias momentas yra tada, kai mes atliekame statymą (traukiame iš varžovo pinigus) pasirėmę tam tikromis prielaidomis ir įžvalgomis apie jo žaidimą, kurios tuo metu mums signalizuoja, jog esame priekyje.
Statymo dėl vertės (value) pavyzdys:
Turime: AK
Varžovas turi: KQ
Ant stalo: K93
Šiuo žaidimo momentu mūsų oponentas yra smarkiai atsiliekantis pagal equity (mes turime 86% tikimybę laimėti, jei eitume iki river, jis – 14%). Taigi, su tokiu stipriu handu prieš tokį oponento handą statome dėl vertės, nes tikimės, jog oponentas galvos, jog turi geriausią handą, ir taip mums atiduos savo pinigus. Taip pat statydami dėl vertės, neturime bijoti, kad turne atsivers Q ir taip duos oponentui dvi poras. Tai jau laikysime kitu žaidimo etapu.
Žinoma, niekada tiksliai nežinosim, kokias kortas šioje situacijoje laiko oponentas, bet kad iliustruotume pavyzdį čia jo kortas pateikiame atverstas, kad aiškiai matytume priežastį, dėl kurios statome. Jei nematytume varžovo kortų, tuomet, išanalizavę jo hand’ų spektrą ir padarę prielaidą, jog esame priekyje, ir kad varžovas call’ins su silpnesniu handu, statytume dėl vertės.
Statydami dėl vertės, mes norime, jog oponentas pasiliktų hande, kadangi turime tokį didelį pranašumą. Jei jis šiuo atveju numestų kortas į šalį, tuomet teorine žaidimo prasme šioje situacijoje jis atliktų teisingiausią sprendimą, sutaupytų pinigų. o mes laimėtume tik mažą banką.
2. Statome blefuodami
Kodėl blefuojame::
-Turime blogiausią handą ir manome, jog oponentas gali foldinti savo geresnį handą
-Norime, kad oponentai foldintų
Jeigu turime rimtą įsitikinimą, jog, nors šiuo metu ir turime blogiausią handą, oponentas vis tiek foldins. Jei jis foldina handą, kuris turi daugiau equity, negu mūsų, tada jis daro pokerio klaidą ir leidžia mums pelnytis iš situacijos.
Statymas blefuojant reikalauja žymiai daugiau įgūdžių prie pokerio stalo, negu statymas dėl vertės, nes yra žymiai sunkiau įvertinti, ar oponentas foldins geresnį handą, ar ne. Tačiau jei naudomi teisingai, blefai yra pelningi.
Turime: 87
Oponentas: T9
Kortos ant stalo: AT4K
Oponentas iki šiol čekino flope ir turne, todėl turime pagrindo manyti, jog jis laiko silpnas kortas. Todėl, nors ir manome. jog turim prasčiausią handą, taip pat galvojame, jog galim priversti oponentą foldinti savo trečią porą. Taigi šiuo atveju atliekame statymą blefo pagrindu.
Norime, kad varžovas numestų prastesnį handą (trečia pagal dydį pora) negu mūsų (flush draw). Taigi, nenorime, kad priešininkas callintų, reiškia statome grynai kaip blefą.
Statymo priežastys pagal equity
Apskritai, statymą dėl vertės ir kaip blefą galime apibendrinti taip:
– Jei hande turime daugiau nei 50% equity ir statome, reiškia statome dėl vertės
– Jei manome, jog turime mažiau nei 50% equity (atsiliekame nuo varžovo) ir statome, tuomet statymą laikome blefu.
Visuomet klauskime savęs, dėl kokios priežasties atliekame statymą
Prieš atliekant statymą prie pokerio stalo visuomet turim savęs paklausti: ar statome dėl vertės, ar blefuodami?
Jei tvirtai negalime atsakyti į šį klausimą, tuomet visų pirma neturėtume nei atlikti statymo, nei kelti jau esančio.
Aklai ir nepagrįstai atlikinėti statymus ir kėlimus yra blogo žaidimo pavyzdys, kuris veda prie rimto pinigų švaistymo. Dauguma pradedančiųjų žaidėjų praranda begales pinigų vien dėl to, jog neįsivaizduoja, dėl kokios priežasties atlieka statymą.
Statymo priežasties nežinojimo pavyzdys:
Turime: 22,
nežinome, ką turi oponentas
Ant stalo A48,K,4
Iki river abu žaidėjai nesiima iniciatyvos – check, check, check.. Ant river varžovas vėl checkina ir mes nusprendžiam statyti. Bet kodėl? Ką mes norime pasiekti savo statymu šioje situacijoje?
Ar tai dėl vertės? (ar tikimės, jog prastesnis handas už mūsų callins? Greičiausiai ne)
Ar čia blefuojame? (ar tikimės, kad geresnis handas foldins? Greičiausiai ne)
Kaip matome, nėra įtikinančios priežasties čia atlikti statymą, taigi žymiai geresnis variantas yra checkinti ir pamatyti showdown, negu rizikuoti, kad avržovas callintų su geresniu handu, dėl ko pralaimėtume daugiau pinigų.
Apibendrinimas
*Jeigu manome, jog didžiąją dalį laiko mus callins prastesnis handas už mūsų, tuomet vadiname tai statymu dėl vertės.
*Jei tikime, kad didžiąją dalį laiko savo statymu galime išmesti geresnį priešininko handą, tuomet vadiname tai statymu blefuojant.
Prieš kiekvieną statymą, kurį atliekame, pasistenkime kuo geriau apgalvoti, į kurią iš šių kategorijų mūsų statymas pateks. Jeigu savo statymui negalime priskirti nei vienos kategorijos, tuomet reikėtų iš naujo pagalvoti, ar tikrai galime statyti arba kelti (raise) toje situacijoje. Su praktika prie pokerio stalo šis veiksmas bus atliekamas automatiškai, taigi kuo greičiau pradėsime apie tai galvoti, tuo greičiau įsisamoninsime ir išmoksime.
Ar tikrai yra tik dvi statymo priežastys?
Ne, yra trečioji, šalutinė, statymo priežastis – statymas, kad surinktume dead money. Paprastai su šiuo statymu susiduriame, kai atliekame tęstinį statymą (continuation bet) ant flopo. Būtent čia statome tam, kad surinktume dead money. Apie tai – kituose straipsniuose.
Sėkmės,
dutisG
Parašykite komentarąAš esu labai dėkingas, kad esate mandagūs.