Priimdami sprendimus nepasiduokite savo emocijoms
Šio straipsnio pagrindinė užduotis yra pašalinti tai, kas yra nereikalinga ir pavojinga jūsų mastyme, kuris turi didelę įtaką jūsų priimamam sprendimui. Praėjusiame skyriuje mes išmokome ir sužinojome, kiek daug žaidėjų vadovaujasi vien tik savo ego ir įsivaizduoja, kad priima gerus sprendimus. Taip pat anksčiau diskutavome kaip žaidimo baimė gali jus priversti priimti mažiau optimalius sprendimus nei jūs galite priimti. Emocijos yra kitas svarbus faktorius, kurį turite pašalinti žaidimo metu bei priimant svarbius sprendimus.
„Daugelis žaidėjų leidžia emocijoms už juos priimti svarbius sprendimus, bet emocijos neturi turėti jokios reikšmės jūsų sprendimams.”
Kai kuriose sporto šakose emocijų reiškimas yra privalumas. Pavyzdžiui futbole, treneris nori motyvuoti savo žaidėjus, todėl jis rėkauja, emocionaliai šūkauja ir gestikuliuoja tam, kad pakeltų komandos dvasią. Toks skatinimas priverčia žaidėjus truputį daugiau stengtis ir duoda jiems papildomos motyvacijos. Pokeris skiriasi nuo futbolo ir panašių sporto rūšių, nes emocijos žaidėjams nepadeda. Taigi, jūsų emocijos nesupranta, kas yra “pot odds” ar, kaip įtraukti jūsų varžovą žaisti su jumis banke, taip pat jos nepadeda gerai išsirinkti su kokia korta pradėti žaisti, ar neleidžia pabėgti tada, kai turite antrą pagal gerumą kombinaciją. Emocijos tikriausiai priims tokius sprendimus ir atitrauks jūsų dėmesį į tokius dalykus, apie kuriuos jūs net neturėtumėte mąstyti.
Kiekvieną žaidėją ir jų žaidimą, emocijos veikia skirtingai, nes kiekvienas žaidėjas yra individualus ir išskirtinis. Vis dėlto, trumpai aptarsime labiausiai paplitusias emocijų rūšis prie pokerio stalų, kurios daro didžiausią poveikį jūsų žaidimui.
Pyktis
Pyktis yra pavojinga emocijos rūšis prie pokerio stalų. Žaidėjas, kuris yra piktas nori trankytis, daužytis, keiktis ir taip pat prie pokerio stalo gali švaistyti žetonus ten, kur jis to neturėtų daryti, darydamas nereikalingus statymus ir permušimus. Žaidėjas taip pat gali supykti vien dėl to, kad veiksmas vyksta ne taip, kaip jis nori, nes ką tik gavo “bad beat” ar ilgą laiko tarpą negavo gerų kortų.
Nusivylimas
Nusivylęs žaidėjas ima dažnai kerštauti, priiminėti blogus sprendimus pokerio žaidimo metu. Nusivylę žaidėjai neapdairiai, skubotai, priima sprendimus ir tuo pačiu praranda gebėjimą blaiviai mąstyti.
Pesimizmas
Depresuotas žaidėjas retai žaidžia geriausią savo pokerį. Jis tiki, kad visas pasaulis yra prieš jį nusiteikęs ir kiekvienas pralaimėtas bankas šią nuomonę tik sustiprina. Jis dažnai priims blogus sprendimus: nevietoje permušinės ir nusimetinės kortas su kuriomis jis galėjo laimėti.
Baimė
Apie baimę pralošti pinigus jau kalbėjome anksčiau (čia). Žaidėjai taip pat gali bijoti kito žaidėjo prie stalo, tai suvaržo jo veiksmus, be to jis praranda statymų vertę kurią galėtų išgauti.
Laimė
Pernelyg laimingas žaidėjas neturi daug problemų prie stalo, bet jis linkęs priimti klaidingus sprendimus ir per daug pervertina savo galimybes.
Gailestingumas
Kai jaučiatės gailestingi savo oponentams, žaidžiate prieš juos minkštai arba padedate jiems žaisti geriau. Nei vienas, nei kitas nepadeda žaisti be klaidų.
Išdidumas
Ši emocija dažniausiai pasitaiko prieš pat iškritimą. Apie žalą, kurią ši emocija sukelia skaitykite pirmoje ir antroje straipsnio apie EGO dalyje.
Nervingumas
Dauguma žaidėjų turi tendenciją pradėti nervintis. Taip dažniausiai atsitinka dideliuose turnyruose, kai privalomieji statymai pradeda augti. Jeigu jūs esate nervingas, tai jūs negalėsite susikaupti ir siekti savo užsibrėžtų tikslų. Taip pat nervindamiesi jūs galite parodyti, kokią nors veido mimiką ar emociją, iš kurios kiti žaidėjai supras, ką jūs turite ir jiems bus lengviau žaisti prieš jus. Pavyzdžiui, besinervinančio žaidėjo rankos drebės, kai jis laikys labai gerą ranką. Deja, bet labai mažai žaidėjų gali išjungti savo emocijas. Tiesiog mes patys turime pritaikyti šias žinias prie savo asmenybės. Tačiau kai kurie pokerio žaidėjai turi kelis būdus, kaip gintis ir kovoti su savo emocijomis:
1. Nežaiskite, kai jūs esate emociniame nuosmukyje, kuris jus gali priversti suklysti ir už jus priimti vieną ar kitą sprendimą.
2. Pripažinti, kad jūs esate emocionaliai įsiaudrinęs, ir tuo pačiu neleisti emocijoms daryti jums kokio nors poveikio.
Mes neturime pamiršti, kad emocijos vis tiek kada nors paveiks mūsų psichiką. Nėra skirtumo, kada taip atsitiks, nes kai mes sėdime prie stalo vis tiek kartais jaučiame, kad emocijos turi šiokį tokį poveikį mūsų veiksmams. Taigi, net jeigu prie stalo sėdime visiškai ramūs, išlikti ramiems ilgą laiko tarpą bus labai sunku, nes pokeris yra emocionalus žaidimas.
Labai svarbu išmokti antrąją taisyklę: pripažinti, kad jūs esate emocionaliai įsiaudrinęs, bet tuo pačiu neleisti emocijoms jums daryti jokio poveikio. Tai yra viena iš pagrindinių taisyklių, kaip kovoti su “tilt” būsena. Kai jūs esate prie stalo, turite priimti sprendimą lėtai, priklausomai nuo turimų kortų ir informacijos apie varžovą.
Autorius: Edita Šaltinis: The Poker Mindset: Essential Attitudes for Poker Success
Parašykite komentarąAš esu labai dėkingas, kad esate mandagūs.