Galite bandyti žaisti taip, kad padarytumėte įspūdį oponentams
Kartais jūs turėsite pagundų žaisti taip, kad atrodytų gražiai nors tai turi labai mažą šansą suveikti. Pavyzdžiui galite bandyti kelti river’yje blefuojant ar tikrinti-permušti po trijų bendrųjų kortų su silpna ranka. Negalima sakyti, kad tokie veiksmai neturi savo vietos, bet jūs turite juos atlikti tik dėl gerų priežasčių. Jūsų ego trukdys jūsų sprendimams, todėl galite pradėti daryti beprotiškus veikslus kurie suveiks kartą kaip vasarą iškris sniegas, kad galėtumėte tėkšti savo kortas ir pasakyti „Pagavau!”.
Atvirkštinis variantas irgi teisingas. Kartais žaidėjai susigės, kai jie nenuskaitys rankos ar bandys kažką, kas neveikia. Bandydami kuo mažiau sumažinti savo gėdą, jie darys viską, kad neparodytų savo rankos. Į tai įeina nusimetimas prieš kėlimus kada reikia atsakyti arba net nusimetimas prieš patikrinimą gale. Kiti žaidėjai eis dar ir į blefą žiūrės nenoriai, nes bijos, kad tai gali atrodyti kaip kvailas žaidimas jeigu jie bus pagauti. Gėda yra apsukta ego pusė, taip pat turinti būti pašalinta iš jūsų žaidimo. Be to jūsų kvailas žaidimas gali turėti puikią reklaminę vertę!
Jūs galite nekristi limitais, kada tai turite padaryti
Vienas iš labiausiai žeminančių dalykų pokerio žaidėjui yra nukristi limitu žemyn. To labiausiai nekenčia daryti visi pokerio žaidėjai, nes tai nesėkmės požymis bandant įsitvirtinti lygyje, kuriame esate, bent trumpame laikotarpyje. Niekas nemėgsta žaisti žaidimą, kurį laiko žemiau savęs, ypač gyvame kazino, kur to paties lygio žaidėjai gali jus matyti ir suprasti, kad einate blogai.
Faktas, jūs privalote nusileisti limitais žemyn kada nebeturite bankroll’o aukštesniems limitams. Kitaip jūs rizikuosite visu savo bankroll’u pataikaudami savo ego. Neturi būti jokios gėdos daryti ėjimą kuris apsaugos jūsų pinigus ir užtikrins ilgo laikotarpio pelningumą.
Netyčiomis galite dalinti informaciją savo oponentams
Dažnai matysite žaidėjus, kurie demonstruoja savo žaidimo žinias prie pokerio stalo. Tarp kitų dalykų jie:
- Diskutuos kodėl taip žaidė savo ranką
- Aiškins kitiems žaidėjams ką jie būtų padarę kitaip
- Bars kitus žaidėjus dėl prasto žaidimo
Iš strateginės perspektyvos nėra jokio pranašumo taip daryti. Jeigu jūsų oponentai yra silpni, jie nesumokės už jūsų savireklamą kaip stalo grobuonį. Kita vertus, jeigu jūsų oponentai yra geri žaidėjai, galite norėti vaizduoti save kaip prastą žaidėją su viltimi, kad rezultate prieš jus jie žais neteisingai.
Tai kodėl žaidėjai jaučia norą demonstruoti savo žinias? Dalis iš jų bandys užpildyti tylą tarp rankų ir būti socialiniam, bet didžioji dauguma tai daro dėl savo ego. Nesąmoningai pokerio žaidėjai nori prieš pokerio kolegas atrodyti kaip geri žaidėjai. Dauguma galvoja, kad jie yra geri žaidėjai ir nori, kad taip galvotų visi kiti, nors tai paveikia laimėjimo normą ilgame laikotarpyje.
Jeigu jūs atiduosite informaciją kaip jūs žaidžiate konkrečias rankas, tada tai yra dar blogiau! Ar jūs norite transliuoti geresniems žaidėjams prie stalo, kad jūs nusimesite dvi poras prieš pakėlimą turn’e arba kelsite su pirkimu į spalvą po bendrųjų kortų? Patiems nežinant, žaidėjai atsinešantys savo ego prie stalo gali duoti savo oponentams įrankius prieš kuriuos pralaimėsite.
Galite išgąsdinti žaidėjus, kurie turėtų likti
Kada žaidėjai yra kritikuojami, realiausia, kad jie paprasčiausiai paliks žaidimą. Prasti žaidėjai pagrinde žaidžia savo malonumui ir jo nebelieka, kai žaidėjai būna viešai gėdinami ir išjuokiami. Akivaizdu, kada prasti žaidėjai palieka stalą yra bloga situacija, nes vidutinė oponentų jėga didėja, ypač aukštesniuose limituose, kur prasti žaidėjai beveik neužsuka. Kaip bebūtų, tai yra rizika kurią žaidėjai priima tiesiog malonindami savo ego.Aišku, žodinės pozos bjauri pabaiga yra kai geri bet egoistiški žaidėjai pradeda barti ir menkinti kitus žaidėjus, kaip jie patys supranta, dėl prasto žaidimo. Tai ne tik nemalonu, bet ir visiškai kvailas veiksmas žiūrint iš pokerio taško. Prastus žaidėjus reikia puoselėti ir raginti. Jie daro pokerį pelningu laimintiems žaidėjams ir mažiau nuostolingą vidutiniams. Jeigu jūs žiūrėsite į prastus žaidėjus kaip į savo klientus, bus lengva pastebėti, kad jų menkinimas nėra geras verslo praktikai.
Koncentruokitės į savo žaidimą, geriausių sprendimų darymą negu jaudinkitės ką apie jus mano oponentai. Jeigu prieš oponentą gausite „bad beat’ą”, vietoj pastangų atsilošti, pasižymėkite kaip oponentas sužaidė tą ranką ir panaudokite įgytas žinias tolimesniame žaidime.
Jeigu įstringate sesijoje ir pradedate jausti nuovargį – išeikite ir grįžkite rytoj. Išviso, ar tikrai svarbu kada jūs atsilošite, jeigu esate laimintis žaidėjas ilgame laikotarpyje? Vietoj pokerio strategijų diskusijų prie stalo, klausykite ką kiti žaidėjai gali pasakyti ir supraskite, kaip jie galvoja.
Vietoj prastų žaidėjų žeminimo paraginkite juos ir stenkitės, kad jie mėgautųsi žaidimu, tada jie bus linkę sužaisti su jumis dar kartą.
Jūsų ego yra jūsų priešas. Dirbkite, kad galėtumėte jį išmesti iš žaidimo kaip ir kitus savo trūkumus.
Autorius: Oxen Šaltinis: The Poker Mindset: Essential Attitudes for Poker Success
Parašykite komentarąAš esu labai dėkingas, kad esate mandagūs.