way ahead-way behind

KONCEPCIJA: STIPRIAI PIRMAUJANTIS / STIPRIAI PRALAIMINTIS

Pokerio taisykles

Stipriai pirmaujančio/stipriai atsiliekančio (way ahead/way behind) koncepcija yra pakankamai paprasta ir dažnai pasitaikanti žaidžiant pokerį. Ši koncepcija apibūdina situacijas, kai jūs turėsite žymiai stipresnę kombinaciją, nei jūsų oponentas, arba atvirkščiai. Tokias situacijas galite atpažinti tada, kai turite pakankamai stiprią ranką, tačiau ant stalo iškritę bendrosios kortos ir oponento veiksmai leidžia suprasti, kad jūs patekote į bėdą. Praktinis pavyzdys yra geriausias būdas paaiškinti šią koncepciją.

 Stipriai pirmaujančio/stipriai atsiliekančio pavyzdys

Tarkime jūs esate vidurinėje pozicijoje ir rankoje laikote A clubTheart. Atliekate 4BB kėlimą ir gaunate atsakymą iš žaidėjo esančio vėlyvoje pozicijoje. Flope atsiverčia A spade9diamond 9club, taigi jūs turite aukščiausią porą su T lemiančia korta (kicker). Jūsų ėjimas.

Šis pavyzdys yra puikus pavyzdys kai jūs esate arba stipriai pirmaujantis arba stipriai atsiliekantis. Jūsų oponentas turi ranką, kuri yra arba gerokai stipresnė nei jūsų (AK, AQ, AJ arba 9x), arba gerokai silpnesnė (TT+, KQ, KJ, QJ). Abiem atvejais vienas iš žaidėjų turi mažai šansų pagerinti savo kombinaciją.

Stipriai pirmaujančio/stipriai atsiliekančio situacijose jūs turite arba mažai šansų laimėti, arba mažai šansų pralošti.

Kaip reikėtų žaisti stipriai pirmaujančio/stipriai atsiliekančio situacijose?

Pokerio strategijaJeigu esate agresyvus žaidėjas, tai stipriai pirmaujančio/stipriai atsiliekančio situacijose jūs arba išbaidysite oponentą iš banko, arba patys sau išsikasite duobę. Jeigu oponentas yra stipriai atsiliekantis, tai jis paprasčiausiai nusimes savo kortas ir sutaupys pinigų. Tačiau jeigu jūs esate tas, kuris stipriai atsilieka, tada atlikdami statymą švaistote pinigus. Todėl geriausia tokiose situacijose pasirinkti pasyvią žaidimo liniją ir leisti oponentui perimti iniciatyvą.  Praleisdami statymą (check) jūs gaunate dvigubą naudą: 1. sutaupote pinigų, tuo atveju jei esate tas, kuris turi žymiai silpnesnę kombinaciją. 2. Provokuojate varžovą atlikti blefą, tuo atveju jei jis yra stipriai atsiliekantis ir neturi kitos išeities laimėti ranką.

Stipriai pirmaujančio/stipriai atsiliekančio situacija yra viena iš nedaugelio progų, kai rekomenduojama savo stiprią ranką žaisti lėtai (slowplay).

Šiose situacijose sunkiausia yra išsiaiškinti ar jūs esate pirmaujantis ar pralaimintis. Dėl šios priežasties geriausia žaisti pasyviai – praleisti/atsakyti (check/call), taip minimizuojant pralaimėjimus, tuo atveju jei esate stipriai atsiliekantis. Iš esmės žaidimas taip, kad sumažintumėte potencialių nuostolį, yra protingesnis už „viskas arba nieko“ principą.

Esminė mintis yra ta, kad tokiose situacijose jūs negalite atlikti statymo dėl vertės (value bet), todėl vienintelė išeitis yra bandyti išprovokuoti oponento blefą, tuo atveju jei jis yra stipriai atsiliekantis. Bet kokios kitos žaidimo linijos pasirinkimas bus nuostolingas ilgąjame laikotarpyje.

Neapsirikite įvertindami stipriai pirmaujančio/stipriai atsiliekančio situacijas

Visada prieš pradėdami žaisti pasyviai, įsitikinkite ar tikrai esate stipriai pirmaujančio/stipriai atsiliekančio situacijoje. Stebėkite ant stalo atsivertusių kortų struktūrą:

  • Ar ant stalo yra dvi (ar daugiau) tos pačios rūšies kortų, kurios gali atnešti pirkimą į spalvą jūsų oponentui?
  • Ar yra tarpusavyje besijungiančių kortų, kurios varžovui gali atnešti pirkimą į eilę?

Sunku tiksliai nustatyti ar jūs esate stipriai pirmaujančio/stipriai atsiliekančio situacijoje, jeigu ant stalo yra kortų, kurios jūsų varžovui gali atnešti pirkimus į eilę ar spalvą. Pasyvus žaidimas, tinkamai neįvertinus situacijos, tokiais momentais leis jūsų oponentui gauti nemokamų kortų, kurios gali atnešti stipresnę kombinaciją. Todėl, prieš nuspresdami, kad atsidūrėte stipriai pirmaujančio/stipriai atsiliekančio situacijoje, būtinai dar kartą atidžiai įvertinkite ant stalo iškritusias kortas.

Tikimybė, kad atsidūrėte stipriai pirmaujančio/stipriai atsiliekančio situacijoje, yra didesnė tada, kai ant stalo iškrenta nepavojingos kortos (dry board).

Stipriai pirmaujančio/stipriai atsiliekančio koncepcijos apibendrinimas

Stipriai pirmaujančio/stipriai atsiliekančio situacijos yra pakankamai dažnos Texas Holdem pokeryje. Tačiau, tai, kad nežinote ar pakankamai stipri jūsų ranka, negali tapti jūsų pasiteisinimu, dėl pasyvaus žaidimo. Pasyvus žaidimas yra gerai tik tais atvejais, kai esate tikras, jog atsidūrėte stipriai pirmaujančio/stipriai atsiliekančio situacijoje. Tačiau, tais atvejais, kai nebūdami tikri dėl situacijos pasirenkate žaisti pasyviai, jūs suteikiate varžovui progą pasigauti stipresnę kombinaciją.

Geriausias būdas nustatyti ar esate stipriai pirmaujančio/stipriai atsiliekančio situacijoje, yra bandymas nuolatos savo varžovui priskirti turimų kortų diapazoną. Stenkitės galvoti su kokiomis rankomis konkrečioje situacijoje oponentas galėjo atlikti statymus arba praleisti statymus. Nuodugni kiekvienos situacijos analizė yra raktas į sėkmingą žaidimą.

Apie tai, jog esate stipriai pirmaujantis arba stipriai atsiliekantis, geriausia pradėti galvoti tada, kai ant stalo iškritę kortos negali sudaryti potencialių pirkimų į eilę arba spalvą.

Parašykite komentarąAš esu labai dėkingas, kad esate mandagūs.

Jūsų komentaras