Psichologinio pasiruošimo svarba pokeryje

Visi pokerio žaidėjai mokosi strategijų, šlifuoja įgytus įgūdžius ir tiki, kad tai kelias į sėkmę. Bet realybė yra tokia, kad vien įgūdžių tapti laiminčiu žaidėju neužtenka. Ne ką mažiau svarbus aspektas yra žaidėjo psichologija. Pradžioje mes jums padėsime geriau suprasti ir priimti pokerio realybes.

Pokeris yra sėkmės ir įgūdžių žaidimas

Populiari diskusija tarp pokerio žaidėjų yra ar pokeris yra sėkmės ar įgūdžių žaidimas. Kiekviena padalinta ranka lyg naujas startas ir remiantis logika, tikslas yra stengtis ją laimėti. Bet rankos laimėtojas nustatomas atsitiktinai. Tiek jūsų, tiek priešininkų, tiek kortos esančios ant stalo krenta atsitiktinai. Įgudęs žaidėjas negali nieko padaryti, jog padidintų savo šansą laimėti, bet gali priversti priešininką nusimesti.

Pažiūrėjus giliau, galima pamatyti paslėptą įgūdžių elementą. Pokeryje nėra svarbiausia laimėti kuo daugiau rankų, svarbiausia laimėti kuo daugiau pinigų. Pažiūrėjus į pokerio struktūrą, bandyti laimėti kiekvieną ranką yra kvaila idėja. Kiekviena ranka turi savo laimėtoją, taigi geriau nusistatyti savo rankų diapazoną ir žaisti tas rankas, kuriose manai esantis favoritas. Žaidėjas, kuris bando laimėti kiekvieną kartą, žaidimo procese greitai praloš daug pinigų.

Iš to matome, kad stipresni žaidėjai linkę laimėti mažiau rankų, bet daugiau pinigų. Išties sunku surasti kitą tokį žaidimą, kuriame geriausi žaidėjai laimi mažiausiai partijų. Tai unikalus pokerio aspektas dėl kurio pokeris gali atrodyti lyg sėkmės žaidimas.

Bet pokeryje yra ir didelis įgūdžių elementas. Žaidžiant naują padalinimą įvairiose vietose žaidėjai turi daryti sprendimus. Jie turi analizuoti visas galimas užuominas (tokias kaip savo ranka, kortos ant stalo, jų oponento veiksmai) ir turi nuspręsti ir atlikti geriausią ėjimą. Kur yra sprendimas, ten yra vietos klaidai, o kur yra vietos klaidai, natūraliai yra įgūdžiai.

Trumpame laikotarpyje sėkmė yra karalius

Nors pokeris yra tiek sėkmės tiek įgūdžių žaidimas, trumpame laikotarpyje surasti įgūdžių elementą gali būti labai sudėtinga. Kad laimėtumėt banką pokeryje, turite turėti geriausią ranką kortų atvertime arba priversti visus savo oponentus nusimesti. Galite padidinti savo šansus laimėti priversdami nusimesti kiek įmanoma daugiau žaidėjų prieš kortų atvertimą, bet jas atvertus laimi tas, kuris turi geresnę kombinaciją, o ne žaidėjas turintis daugiau įgūdžių. Bus daug kartų, kad galėsite laimėti daug bankų priversdami visus oponentus nusimesti savo kortas, bet akivaizdu, jog taip bus tik tada, kai nei vienas iš priešininkų neturės gerų rankų. Trumpai, individualios rankos rezultatas pokeryje yra didžiąja dalimi paremtas sėkme.

Kaip jau diskutavome, įgūdžiai pokeryje yra pralaimėti mažiau su pralaiminčiomis kortomis ir laimėti daugiau su laiminčiomis kortomis, bet tai nėra tiksli išvada analizuojant tik vieną ranką. Sakykime jūs žaidžiate „No-Limit Hold’em” ir stumiate visus žetonus su stipria ranka kaip A-K prieš silpną ranką kaip 7-2. Jog riveryje A-K bus geriausia ranka yra maždaug 2:1. Tai gana didelis pranašumas, bet jis negarantuoja laimėjimo. Žaidžiant bus ganėtinai dažna galimybė padaryti gerą sprendimą ir būti už tai nubaustam arba žiūrint iš kitos pusės, padaryti blogą sprendimą ir būti apdovanotam.

Pateikiame kitą pavyzdį. Įsivaizduokite, jog žaidžiate visą savaitę ir per ją turėjote 100 pirkimų į spalvą (Flush draw). Hold’em pokeryje pagavus pirkimą į spalvą po trijų bendrųjų kortų yra 2:1 galimybės užpildytą jį ant riverio. Taigi, vidutiniškai jūs užpildysite 33 pirkimus į spalvą iš 100. Jeigu jums sekasi, spalvą galite užpildyti 40 kartų iš 100, o jeigu nesiseka, gali būti, kad užpildysite vos 25 pirkimus iš 100.

Ilgame laikotarpyje įgūdžiai yra karalius

Gera žinia laiminčiam žaidėjui, kad žaidžiant pokerį ganėtinai ilgai sėkmės faktorius beveik išnyks. Matematikai tai žino intuityviai, bet jeigu sunkiai draugaujate su matematika, įsivaizduokite monetos metimą. Kiekviename monetos metime yra 50% galimybė, kad iškris skaičius ir 50% galimybė, kad iškris herbas. Metant monetą 10 kartų tikitės, kad tiek skaičius, tiek herbas iškris po 5 kartus. Aišku, yra nemaža galimybė, kad pvz. herbas iškris 6 kartus, bet yra net 17% tikimybė, kad herbas iškris net 7 ar daugiau kartų. Bet kas bus, jeigu monetą mesime 100 kartų? Paskaičiavę galime matyti, kad tikimybė gauti 70 herbų iš 100 metimų yra vos 0.004%. Taigi, kuo daugiau kartų jūs kartosit atsitiktinį veiksmą, tuo mažesnė tikimybė gauti nepalankų rezultatą.

Ši matematinė teorija, kuri dažnai vadinama „Didelių skaičių įstatymu” turi svarbias pasekmes pokeryje. Kuo daugiau rankų sužaidžiate, tuo didelės sėkmės arba nesėkmės atvejai sumažėja. Žaidžiant pakankamai rankų sėkmės faktorius praktiškai išnyksta, o jūsų rezultatus įtakoja įgūdžiai.

 
Šaltinis: The Poker Mindset: Essential Attitudes for Poker Success

Kur geriausiai žaisti pokerį?